Ітоги 2018

Можна сміливо сказати, що 2018-й був переломним роком. Сталося багато подій, які суттєво змінили моє життя та надали абсолютно новий вектор його подальшого розвитку.
Спочатку кількісні показники, які просто цікаво собі відмітити:

1. Було відвідано 12 нових міст та 3 нових країни, ну і ще безліч не нових, але не менш приємних. Найбільш вразили Венеція та Будапешт.
2. Було прочитано 26 нових книг, і хоча до запланових 50-ти мені не вистачило часу, проте це вже більше, ніж рік потому. Найбільше вразили “Земля загублених” Калитко, “Довгі часи” Рафєєнко, “До самих кінчиків” Паланіка, “Таємна історія Біллі Міллігана”, “Антена” Жадана.
3. Продивилася більше ніж 60 фільмів (а може й навіть більш ніж 100, бо занотувати все не вдалося). Найбільш запам’яталися “Щасливий Принц” Руперта Еверетта, “Міф” Леоніда Кантера та Івана Яснія, “Секретне досьє” Спілберга, “Нелюбов” Звягенцева, “Naked” Ярона Шані, “Суспірія” Гуаданіно, “Дім, який побудував Джек” ( все ж таки люблю я цього скаженого данця) та “Богемська Рапсодія” Сінгера.
4. Написала більш ніж 30 віршів, більш ніж 10 статей, і розпочала писати коротку прозу.
5. Намалювала більш ніж 25 картин та хустинок і зробила безліч хендмейду.
6. Пережила 3,5 футбольних виїздів.

Тепер про те, що не можна порахувати.
1. Відвідала дві літшколи, закохуючись кожен раз з новою силою в Карпати.
2. Відвідала музичний фестиваль “Бандерштат”, зрозуміла що “абсолютне щастя” – це скаженіти під дощем під “Жадана з собаками”.
3. Відвідала всі три головних кінофестивалі за рік (маленькі мрії здійснюються) – Берлінале-Канни-Венеція. І ще “Молодість” у Києві! Проте, все ніяк не напишу велику статтю зі всіма лайфхаками про це, але напишу, обіцяю сама собі.
4. Відвідала такі книжкові ярмарки як Лейпцизький, Франкфуртський та Арсенал (і щось мені підказує, що їх в моєму житті буде ще безліч).
5. Разом із My Sis in every Crime та нашою крутою командою ми видали 4 видання журналу Gelblau, представили його на книжкових ярмарках, знайшли багато талановитих авторів та ілюстраторів, ну і тут далі буде)
6. Нашою організацією було проведено “Перші українські Кінодні” в місті Штутгарт, а окрім того виставка та майстер-класи Петриківки в Німеччині, покази в рамках “Відкритої Ночі”; ми взяли участь у двох Фестивалях Культур в нашому місті і наліпили з цього приводу велику кількість вареничків. І ще допомогли організувати вже Другий Кубок Діаспори!!! Дякую усім моїм крутим однодумцям!
7. Разом з українцями з Карлсруе стали учасниками виставки “Революція” в місті Карлсруе.
8. Остаточно перейшла на самостійний фріланс, і вирішила, що більше ніколи не буду працювати ні на якому Unternehmen. Незалежність – то є наше все!
9. Стала частиною проекту Sashkaproject, аби просувати українських дизайнерів в Німеччині.
10. Стала лауреатом книжкового конкурсу “Смолоскип”.
11. Відбулася перша персональна арт-виставка у місті Донауворт (Баварія), в рамках якої мої малюночки проектувались на фасади міських будівель.
12. Наприкінці року ми з друзями знову зробили різдвяну акцію для дітлахів з дитячого будинку в Харкові.

І головне!

13. Збулася моя найбільша мрія…
В яку я досі не можу до кінця повірити…
Але в яку повірило одне київське видавництво…
Дякую всім, хто в мене вірив, хто мене підримував, всім моїм друзям – ваша підтримка – для мене все!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 1 =